Aktualności
|
O nas
|
Kontakt
|
E-mail
-
Historia koła
-
Zarząd koła
-
Komisja rewizyjna
-
Członkowie
-
Kraina Wiecznych Łowów
-
Odznaczenia łowieckie
-
Aktualności
-
Archiwum aktualności
-
Walnego Zgromadzenia
-
Zarządu koła
-
Łowiska
-
Plany łowieckie
-
Prace gospodarcze
-
Pozyskanie
-
Plan polowań zbiorowych
-
Medalowe trofea
-
Strzelectwo
-
Opowiadania, wiersze
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
Prawo Łowieckie
-
Regulamin polowań
-
Statut PZŁ
-
Okresy polowań
-
Ustawa o broni
-
Szacowanie szkód
-
Staż w PZŁ
-
Kryteria selekcji
-
Pliki do pobrania
-
Programy o łowiectwie
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda


Strzelectwo
 
Jak ważna w łowisku jest umiejętność celnego strzelania nie trzeba chyba tłumaczyć żadnemu z myśliwych, celny strzał przynosi satysfakcję strzelcowi i nie naraża zwierzyny na niepotrzebne cierpienie. Dlatego też w naszym kole przykłada się dużą wagę do tej dziedziny łowiectwa. Co roku w marcu, zanim rozpocznie się kolejny nowy sezon polowań spotykamy się na strzelnicy by sprawdzić prawidłowość ustawienia przyrządów celowniczych na naszej broni i zarazem sprawdzić swoje umiejętności. Prawidłowo przystrzelana broń jest jednym z warunków, jakie Walne Zgromadzenie naszego koła postawiło członkom naszego, koła aby mogli otrzymać upoważnienie do wykonywania polowania indywidualnego. Nad prawidłowym przebiegiem przystrzeliwania broni czuwają nasi Koledzy z koła posiadający uprawnienia Instruktorów Strzelectwa Myśliwskiego. Są nimi Koledzy: Waldemar Łaskawiec, Andrzej Mucho, Tadeusz Szyszyło, Zdzisław Świderski i Norbert Ulita.
W latach 90-tych w obwodzie 161 wybudowaliśmy strzelnicę, na której to corocznie odbywały się zawody dla członków koła i gości z innych kół w konkurencjach śrutowych, obecnie strzelnica ta nie należy już do naszego koła gdyż zgodnie z uchwałą o podziale koła przeszła ona pod opiekę koła „Bór” Przemocze, jako że znajduje się na terenie obwodu dzierżawionego teraz przez to koło. Jednak tradycja organizacji zawodów nie upadła i nadal odbywają się corocznie zawody o Puchar Prezesa, tyle, że w Ośrodku Strzelectwa Myśliwskiego PZŁ im. Janusza Flaszy w Pucicach. Co nas wszystkich cieszy to to, że co roku coraz większa ilość członków koła bierze udział w tych zawodach, gdyż zamiast klasycznej rywalizacji zawody te mają raczej charakter rodzinnego pikniku połączonego z atrakcjami w postaci pieczonego dzika, różnych potraw z grilla i innych smakołyków. Zawody ostatnimi czasy odbywają się w sierpniu. Strzelamy podczas tych zawodów konkurencje śrutowe i dzika w przebiegu, jako dobry trening i sprawdzian umiejętności przed zbliżającym się sezonem na ptactwo łowne i sezonem polowań zbiorowych. Tradycyjnie pucharami i drobnymi upominkami nagradzani są zawodnicy, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca, a dyplomami zdobywcy dalszych miejsc i zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach.
Aktualnie jeden z naszych Kolegów posiada tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego, czyli popularnie „klasę mistrzowską” i jest nim Kolega Andrzej Mucho. Kolega Andrzej wyznaczony został przez Walne Zgromadzenie osobą odpowiedzialną za strzelectwo w naszym kole i jest inicjatorem naszych wspólnych spotkań na strzelnicy. Kilku innych Kolegów również wykazuje zainteresowanie strzelectwem myśliwskim i występują oni, jako reprezentacja Szczecińskiego Koła Łowieckiego „Bór” w okręgowych zawodach w strzelectwie myśliwskim osiągając bardzo przyzwoite wyniki.
W galerii „imprezy w kole” można zobaczyć relacje zdjęciowe z naszych treningów i spotkań na strzelnicy.